Decopan Hijyen Hammadde Decopan Hijyen Mikrobiyoloji Test Decopan Hijyen Mukavemet Test Decopan Hijyen Alev Test Decopan Hijyen Renk Test Decopan Hijyen Dayanıklılık Test
Decopan Hijyen - Kalite Belgeleri ve Standartları

Dayanıklılık

Decopan Hijyen Cam Elyafı Takviyeli Hijyenik Polyester Levhalar;

  • -40 °C’den +120 °C’ye kadar ısıya dayanıklıdır.
  • Su geçirmez. Su absorbsiyonu çok düşüktür. Rutubete çok dayanıklıdır.
  • UV etkilerine ve yaşlanmasına dayanıklıdır.
  • Kimyasallara dayanıklıdır.
  • Antikoroziftir, yani korozyona dayanıklıdır.
  • Darbelere dayanıklıdır.

Güvenlik, mukavemet

Decopan Hijyen, BS 476-7 standardına göre Class 1 ve Class 3 sertifikalıdır. FCBA, TITK ve OFI Alev Testleri sertifikasyonundan geçmiştir.Yanmaz, alev ilerletmez, kendiliğinden söner.

Decopan levhalar yüksek gerilim atlamasını engeller, yalıtkandır.

Decopan, küf, mantar, bakteri üretmez. Decopan hijyenik levhalar, T.C. Sağlık Bakanlığı Gıda Tüzüğüne Uygunluk Belgesi, TÜV HACCP ve ATP-C Uygunluk Test Raporu, Biolab Mikroorganizma Testi, Leatherhead Food International Gıda Endüstrisine Uygunluk Sertifikası sahibidir.

Decopan Kalite Belgeleri ve Standartları
Decopan Hıfzısıhha Uygunluk Belgesi   Decopan Leatherhead Uygunluk Belgesi
T.C. Sağlık Bakanlığı
İzmir Bölge Hıfzısıhha Müdürlüğü
Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliğine
Uygunluk Belgesi
HACCP ve ATP-C
Gereksinimlerine Uygunluk
Test Raporu
Gıda Endüstrisine
Uygunluk Sertifikası
Decopan ürün örnekleri 01.03.2005 tarih ve B.10.RSH.1.02.301443 sayılı analiz raporu uyarınca Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği’ne uygun bulunmuştur. Decopan jelkotlu örneklerin HACCP ve ATP-C uygunluğu, TÜV Süd Gruppe ATP Kontrol Yeri Münih'in 27.04.2006 tarihli uygunluk raporu ile belgelendirilmiştir. Leatherhead Food International’ın 12.05.2003 tarihli test raporu uyarınca Decopan levhalar gıda endüstrisinde kullanıma uygundur.
Decopan Biolab Test Belgesi Decopan Ofi Alev Testi Sertifikası Decopan Siemens Mekanik Test
  Alev Testi Sertifikası
ÖNORM B 3800 Tl.1: Sınıf B
TSE Approved Test Laboratory
Mekanik Testler
Decopan levhaların dezenfeksiyon sonrası hiç bakteri üretmediği ve tıpta sık kullanılan dezenfektanlarla kolay temizlenebildiği BioLab tarafından test edilerek raporlanmıştır. Decopan ürün örnekleri; OFI GmbH'in 24.11.2003 tarih ve 301.462 sayılı belgesiyle ile B sınıfı yanmaz olarak raporlanmıştır. Teknik özellikler TSE Onaylı Siemens Laboratuvarı’nın Çekme, Bükülme, Basma, Charpy Mukavemet testleri, Elastikiyet Modülü Tesbiti, Delinme Gerilimi, Spesifik Geçiş ve Yüzey Direnci ve Su Emme deneyleriyle özgül ağırlık ölçümlerini içeren 4660 sayılı raporuyla tesbit edilmiştir.
Decopan Warrington Alev Testi Decopan TITK Alev Testi Decopan FCBA Standardı
Alev Testi Sertifikası
BS 476-7 Class 1 - Class 3
Alev Testi Sertifikası
DIN 4102 - Sınıf B
Institut Technologuque
13501-1 Standardı
Decopan ürün örnekleri Warrington Fire Research’ün 131 673 sayılı raporuna göre BS 476-7 metoduyla yapılan testlerde Class-1 ve Class-3 yanmaz olarak sertifikalandırılmıştır. Decopan ürün örneklerine uygulanan TITK Alev Testleri sonucu örnekler DIN 4102 - B2 Sınıfı Yanmaz olarak raporlanmıştır. Decopan ürün örnekleri FCBA tarafından yapılan testler sonucunda 13501-1 Standardı sertifikasına sahiptir.